Satysfakcja z życia zarobkowej, oceniana jest przez pryzmat osiągnięć w miejscu pracy.Młodsi ludzie, uważają , że po zakończeniu edukacji praca będzie na nich czekać , nic bardziej mylnego . Owszem praca jest , ale dla wykwalifikowanych w danym zawodzie albo dla młodych za niewygórowaną stawkę . Lata, kiedy dochodzenie do umiejętności dawałogwarantem znalezienia wysokiego płatnej pracy , minęły , pracodawcy nie potrzebują pracowników posiadających wiedzę teoretyczną, ale posiadających osobowość ,   które przyczyni się wysokimi zyskami dla firmy. Przedsiębiorczość, odwaga to cechy cenione przez pracodawców , zatrudnienie dla takich rozpoczynających karierę silnych psychicznie ludzi jest dostępne. Oczekiwania społeczeństwa, co do wysokości pensji za pracę rośnie , obywatele chcą osiągać wyższe dochody, bo ich aspiracje są większe, pragną więcej mieć i zabezpieczyć swoim rodzinie godne życie. 

Satysfakcja z pracy jest istotna, odczuwanie uznania przez przełożonych także, zgranie tych przesłanek z zadowalającą pensją uważane jest za sukces zawodowy . Emigracja w poszukiwaniu pracy jest nadal postrzegana , jako jedna z alternatyw , jednak czym człowiek starszy , tym bardziej myśli o pozostaniu w kraju . Zajęcie, które pozwala może zapewnić sobie i rodzinie mieszkanie oraz wysoki standard życia,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

bästa dejtingsidorna datingsida.xyz

Stanowiska takie jak przedsiębiorca , pozwalają uzyskania wysokie pieniędzy, ale praca taka wiąże się z nienormowanym czasem pracy , przeżywaniem sytuacji stresujących i koniecznością sprostania z nowymi wyzwaniami. Traktowanie obowiązków zawodowych, jak do przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla pracownika ,  ale także dla pracodawcy , nieprzynosząca zadowolenia praca to zniechęcony pracownik ,  który jest mniej wydajny , ciągle zmęczony i zestresowany .